Фестиваль«Подільська Коляда 2009» відбувся!

МИ З КОЛЯДОЮ У ВАШІ ХАТИ...

 

Різдво зійшло на землю знову.
Нехай воно вам душі освятить!
Плетіть життя із ниточок любові,
І, неодмінно, Бог благословить
І Вас , і всю Вашу родину.
І весь народ. І Україну!
З Різдвом Христовим!


Так посівали 10 січня цього року Божого у подільських селах. Двір двохсотлітньої давності маєтку графа Мархоцького у селі Отроків на кілька годин наповнився колоритними принадами народного вбрання,святковим столом,сіном та іконою з вишитим рушником на покутті.


Здавалось, що стародавні мури під тягарем багаторічного забуття і недбалого до себе ставлення, спочатку з недовірою, навіть насторожено сприймали гамір і спів народних колективів Новоушицького району, які своєю щирістю і святковим настроєм змусили співати навіть камінь. Але щирі вітання від ведучої Катерини Ухатюк, начальника відділу культури Миколи Довганюка та подяка від заступника голови райдержадміністрації п. Віктора Барчишина налаштували серця і душі усіх присутніх на святковий настрій різдвяного фестивалю організованого знавцем і поціновувачем історії та архітектури, меценатом Ігорем Скальським. Сам Ігор Віталійович зізнався наскільки радісним для нього є сам факт фестивалю на території літньої резиденції Мархоцького, як вияву повернення життя у "Миньковецьку державу". " Я впевнений,- сказав він: що разом з Колядою на цю територію повернеться і слава , і добробут . Варто тільки захотіти і разом діяти на благо спільної справи" .

Подільська Коляда


Казкові сани підхопили колядників і захоплених несподіваним транспортом попрямували сусіднім селом Кружківці до старого млина у селі Притулівка.


Вечірню різдв"яну феєрію розпочав Ігор Скальський запаленням газового факела , який горів упродовж цілої програми символізуючи перемогу світла над темрявою, тепла над холодом, активну життєву позицію над байдужістю. Адже завдяки особистим інвестиціям організатора фестивалю у домівках сіл Кружківці і Притулівка вперше затріпотів голубий вогник. Вдячні селяни вітали Ігора Скальського свіжовипеченим короваєм, колядою від старійшин села під керівництвом Тетяни Щербій, щирою промовою сільського голови Василя Глупака.. А у старому млині відбувався збережений з давнини різдв"яний народний вертеп вміло відтворений акторами Хмельницького обласного театру ляльок Наталею та Сергієм Брежаль. Вуличні гуляння продовжувались колядниками навколишніх сіл , вертепу з Кам"янця- Подільського та лазерним шоу від спонсора фестивалю фірми"Техарт".


"Подільська Коляда " пролунала гучно і залишила радісну згадку усім присутнім .


Дай нам Боже Рік прожити і нову Коляду зустріти! Христос Раждається!

 Подільська Коляда

  Більше світлин з фестивалю дивіться у галереї «Подільська Коляда 2009»

Прокоментувати:

вгору