Відшумів фестиваль «ОТРОКІВ-2009»

Другий етнотехнокультурний фестиваль «ОТРОКІВ- 2009» відбувся, як і планувалося, з 14-го по 16 серпня в селі Отроків Новоушицького району Хмельницької області. Нагадаємо, що його дата тісно пов’язана з традиційним проведенням у Миньковецькій державі 15 серпня Свята Церери – обжинків.

Все, що задумали організатори та режисери, відбулося. А це: мастер-класи майстрів декоративно-прикладного мистецтва, катання бажаючих на бричках і возах, парад байкерів, козацькі забави, дискотека у старому графському млині, виступи аматорських колективів з різних куточків району та артистів з Києва, Львова, Ковеля, Тернополя, Чернівців, Хмельницького, Камянця-Подільського, Віньковець, які цінують сучасний фолк.

А чого варті лазерове шоу та файєрверк!!!

Родзинками дійства стали відкриття млина-музею у Кружківцях, де завдяки старанням місцевих «кулібіних» запрацювало обладнання другої половини ХІХ століття, та  еталонної аграрної оселі «зеленого» туризму у Притулівці.

Майже всі, хто подавав заявки, прибули і виступили на сцені фестивалю. Навіть, гурт «Dark Patrick» з Великобританії.

Обжинковий обряд «Хорояр» показала Громада Родового Вогнища Рідної Православної Віри «Стріли Стрибожі» з Хмельницького.

Не зумів лише прославлений український гуморист Богдан Бенюк. Отаке сі стало: крепко хтів хлоп, а не вдалось. Хоча, без перебільшення, його чекало добрих півобласті.

 І якби не мобільні телефони та просочування інформації «у маси», то на території резиденції Отроків Миньковецької держави ІгнаЦія Сцибор-Мархоцького яблуку ніде було б впасти. Втім, мудрий народ подільський, свого не втратив. Якщо вдень та до заходу сонця на Форумі було сотні зо дві-три люду - в будні дні селяни мають до чого докласти рук, то пізніше їх кількість перевалювала за тисячу. Навіть о півночі до резиденції під’їжджали і під’їжджали нові автівки, а паркувальники не дрімали.

Слід відмітити, що на відміну від попереднього року, на фестиваль звернули увагу і торговельники. Кількість ларків та лотків значно зросла. Асортимент – теж!

Туристи жили у наметах і що не менш важливо у місцевих газд. Таких вже знайшлося понад десяток – і це також значний прогрес. Залишається сподіватися, що нарік, коли вляжеться економічна криза і Україна визначиться з керманичем, знову – втретє -  зазвучать фанфари отроківського фестивалю.

 А до того часу місцеві господарники доведуть до пуття подвір’я, , приберуть каміння, добудувавши ним мур, засіють його газонною травичкою.  І сільській раді варто було б потурбуватися, щоб  кількасотметровий шматок центральної вулиці, який, до речі, веде і попри сільську ратушу та церкву до храму знань - школи, встелити асфальтом.  І саме ним, бо скупий платить двічі! Якщо  покаже зацікавленість місцева влада, то і керівництво району та області, безперечно, підуть назустріч. Це вже не проблема одного лише Ігоря Скальського, а престиж громади, яка завдяки йому отримала можливість щось кардинально змінити у своєму житті. І змінити на краще!

Володимир ЗАХАР’ЄВ, ініціатор створення меморіального музею І.С.-Мархоцькому в Миньківцях, керівник науково-дослідницького центру Мархоцькознавства Центру дослідження історії Поділля при Камянець-Подільському державному університеті Інституту історії України НАН України

  • Оцініть матеріал!
    (0 голосів)

Прокоментувати:

вгору