Отроків затьмарить Шешори?!

 

Публікація в газеті "Є-Поділля"
 
Минулого тижня в Інтернеті зареєстровано новий сайт з суто подільською назвою Отроків. Саме так зветься й село в Новоушицькому районі, яке двісті років тому входило до складу Миньковецької держави Ігнація Мархоцького.

Автором ідеї став відомий в Україні організатор лазерних свят, президент львівської компанії  "ТехАрт" Ігор Скальський. Певний час він шукав місце для проведення нового етнокультурного фестивалю і найбільш вдалим, на його думку, виявилися саме околиці Отрокова, де розташовувалася одна з резиденцій графа-оригінала.

 

Як повідомив ініціатор при особистій зустрічі, фестиваль заплановано проводити в середині серпня. Концептуально він представлятиме собою триденну театрально-видовищну дію за участю професійних і аматорських колективів, а також гостей та глядачів. Центральною подією мають бути відтворені обжинки часів Мархоцького - свято Церери.

Крім того передбачені конкурси авторської пісні, турніри жартівників та гумористів, театралізовані лицарські поєдинки, виступи етногуртів, лазерне шоу та феєрверків на березі отроківського ставка, шоу електронної музики та діджеїв у триповерховій будівлі притулівського млина. Шанувальники екстриму зможуть поспостерігати за змаганнями парапланеристів та перегонами позашляховиків. Родзинки цьогорічного фестивалю - встановлення символічного памятника Ігнацію Мархоцькому та копій межових знаків, які зустрічали гостей на кордонах Миньковецької держави.

 

До речі, Ігор Скальський вже придбав у сільської громади частину приміщень, які залишилися від колишнього помістя Мархоцького. В них буде розташовано офіс фестивалю та невеликий готель. А на перспективу хотів би розпочати реконструкцію замку, фундаменти якого збереглися неподалік тріумфальної арки.

Джерело:  газета "Є-Поділля" 
  • Оцініть матеріал!
    (0 голосів)

Прокоментувати:

вгору