Фестиваль відбувся

14-17 серпня 2008 року в селі Отроків Новоушицького району Хмельницької області відбувся етнотуристичний фестиваль «Отроків-2008».

Ідея фестивалю належить українському світлохудожнику - Ігорю Скальському, котрий докладає неабияких зусиль та коштів, аби згуртувати українську еліту навколо ідеї відродження української духовності, відбудови занедбаних замків та палаців та перетворення їх у культурно-туристичні центри. 

Організаторами виступили:
Івано-Франківський обласний клуб інтелігенції ім. Богдана Лепкого,
Львівське та Хмельницьке обласне товариство охорони пам’ятників історії та культури, підприємство «ТехАрт», підприємство«Фестиваль Отроків».

За сприяння Новоушицької районної держадміністрації та райради, підтримки з боку Отроківської сільської ради та великого числа сільського активу було здійснено значну підготовчу роботу. Місцем проведення заходів Фестивалю Отроків стала ще вчора до краю занедбана колишня літня резиденція графа Сцибор-Мархоцького в с. Отроків, яке входило до Миньковецької держави. Ще місяць тому вона служила…свинарником. Передфестивальна толока згуртувала громаду, налаштувала людей на добру справу відродження слави рідного села. Організатори фестивалю подбали про те, аби гості та учасники могли оглянути Отроків та його мальовничі околиці, залишки архітектурних пам’яток, до прикладу Стару Гроту, що в давнину була скельним монастирем.collage_fest.jpg
Метою Фестивалю, що на думку організаторів успішно досягнута, стало привернення уваги українців до їх власної історії та культури, відродження слави краю, і зокрема, незаслужено забутої Миньковецької держави (понад тридцять років на межі XVIIІ - XIХ століття вона демонструвала Європі принципи справжньої демократії, прогресу та свободи) та вшанування пам’яті її засновника - графа Ігнатія Сцибор-Мархоцького, реформатора, який більше ніж за 60 років до відміни кріпосного права надав свободу своїм селянам. Етнофестиваль спонукав до розвитку зеленого туризму в цьому регіоні та започаткуванню зелених осель. Під час фестивалю «Отроків-2008» садиби вперше прийняли туристів. 


Триденна програма фестивалю була насичена заходами, тривали екскурсії територією Миньковецької держави. Відбулася презентація книг, виданих Клубом української інтелігенції ім. Богдана Лепкого (Сергій Гандзюк. «Отроків. До кращого життя» та український переклад повісті історика 19 століття Антонія Юзефа Роллє «Граф Редукс»). У Великому Млині на річці Ушиця, що в селі Притулівка презентовано фотовиставку храмів та палаців Західної України під назвою «Пам’ять – колиска і Доля», якою її автори привертають увагу до занедбаних пам’яток, що потребують уваги і держави, і громади.


Головну концертну сцену було змонтовано на так званому Форумі, де колись граф Мархоцький збирав громадян . Роль володаря Миньковецької держави виконав Ігор Скальський, який зодягнувся в червону тогу та вінок з колосся і прийняв хліб-сіль від подолян. 


Тут же, на Форумі, народні умільці проводили майстер-класи та ярмаркували за валюту Миньковецької держави – «миньки».


Три дні музичної програми були заповненені виступами фольклорних колективів та солістів Новоушицького району, авторів- пісенників, виступами українських гуртів, ще зовсім молодих і вже добре відомих: 
Валерій Маренич (Луцьк), ПоліКарп (Київ), Люди Добрі (Львів), Ігор Білий (Хмельницький), Володимир Смотритель (Хмельницький), Шкідлива Звичка (Кам'янець-Подільський), Кораллі (Івано-Франківськ), Олександра Кущ (Хмельницький), The Len(ь) (Київ), Тінь сонця (Київ), ТаРУТА (Київ), Пропала Грамота (Кам’янець-Подільський), Гапочка (Київ), Віктор Цимбалюк (Хмельницький), ЕксПансія (Кам’янець-Подільський) , Теорія Гвалту (Хмельницький) , Очеретяний Кіт (Вінниця), Ясон (Вінниця), Панке Шава (Львів), InVein (Хмельницький)


Вперше в Україні була застосована на відкритому повітрі сценічна багатоканальна система обємного звуку (фірма «Baster» ,Тернопіль).


Також вперше в Україні відбувався фестиваль лазерів і фейерверків . Своє мистецтво представили майстри лазерного шоу та піротехніки «Студія Сталкер» (Житомир), «Eastlight» (Німеччина), «Mediam» Польша, «LSS» (Москва), «ТехАрт» (Львів), «LaserMaster» (Санкт-Петербург), «Kvant» (Братислава).

Фестиваль «Отроків-2008» завершився, але вже розпочато підготовку до наступного «Отроків-2009». Окрім того, плануються зимові та весняні дійства в Отрокові. Отроків має стати центром, навколо якого згуртується українська творча еліта, де об’єднають свої зусилля творчі особистості, історики, краєзнавці, митці та народні майстри. Отроків у майбутньому також перетвориться в оздоровчо-туристичний центр. Оргкомітет приймає пропозиції щодо наступних заходів і розгляне кожну творчу ідею.

{jcomments off} 

 

  • Оцініть матеріал!
    (0 голосів)

Прокоментувати:

вгору